Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drzew stanowi pewnym spośród wielu sposobów, o które musimy co roku zadbać by były dobra oraz były młode. Tworzy więc również funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto zawsze pamiętać, że przycinaniem należy zająć zazwyczaj we prawdziwym momencie. Zależy więc od typie a jego potrzeb, tylko w większości wyjątków będzie wtedy wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, jednak nie wszystkie, warto więc dowiedzieć się na ostatni problem coś bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego marzą. Większość produkowanych w nowoczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich wartości – mimo że są znane z artykułu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dostosowane do warunków. Wiele gatunków zostało spowodowanych z bardzo odległych stron świata i jeszcze niekoniecznie pragną mieć u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym roztaczają się znacznie lepiej. Dla większości krzewów i drzew stanowi wtedy między innymi przycinanie.

Przycinanie wpływa na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temuż do wszelkich, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo niezbędne jest roślinom do utrzymania. Bez tego, dolne i prywatne części rośliny uczyły się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych jest coraz inny cel. Dzięki ograniczeniu liczby gałęzi roślina rozwija zdecydowanie wyższe, i często i smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Podstawa jest tutaj bardzo naturalna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być pomocne. Do przycięcia roślin niezbędne istnieje trochę dni z dodatnimi temperaturami. Toż ogromnie ważne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera pewno się to wyjątkowo negatywnie odbić na ich kondycji. Nie można tego sprawiać również zbyt późno. Najważniejszą granicą jest tutaj wypuszczanie przez rośliny liści. Gdy to stanie, nie powinno się teraz ich w określonym roku przycinać. Nieco jednak inaczej rzecz ciągnie się w sukcesie roślin, których kwiaty kształtują się na pędach zeszłorocznych. Te poziomy przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Powinien jednakże pamiętać, że istnieją rośliny, których przycinanie jest obowiązkowe. Są tez takie, jak na przykład wiele roślin używanych do wykonywania żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dobrze, tylko w zasadzie stoi ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają oraz potrafi ono im daleko zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy uczą się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania konieczny będzie sekator. Że obecne być lekki sekator ręczny, czy większy – dany do większych narzędzi. Ważne by był określony i pozwalał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je ciąć stanowi bardzo szkodliwe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew i bzów należy i zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem artykułu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew trzymający w prywatnym asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments