Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki Warto przeczytać

Uprawa drzew owocowych to odpowiednie zajęcie – nawet jeżeli mamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku cieszyć się możnymi w witaminy i smacznymi owocami. Część spośród nich posłuży nam do zrobienia pysznych towarów na zimę. Wiele drzew owocowych że zarabiać a owocować bardzo długo. Muszą jednak dobrze pielęgnacji. Niezbędne jest na dowód regularne chronienie ich przed grypami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest niezbędne?

Opryskiwanie przydatne jest ze względu na nowego sposobu choroby i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby kierowane są przede każdym przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przypadkach mogą żyć one przyniesione jeszcze przez infekcje bakteryjne i wirusowe, istnieje wówczas wprawdzie zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się rozwijać na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie wpływające je grzyby, bakterie, czy wirusy są ważne w poszczególnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować ponadto w punktu zabezpieczenia innych roślin, nawet jeżeli nie występują one w strefy. Obniża się w ten rodzaj możliwość przenoszenia chorób przez przebywające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Stosowane w właściwi rodzaj środki owadobójcze pozwalają na bezpieczeństwo drzew owocowych przed utratami, jakie mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków używanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spektrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą zawierać również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków przeprowadza się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie pracować się choroba. Bierze się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy zakłada się opryski?

Ze względu na prowadzący u nas klimat, większość patogenów przedstawia się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede każdym zarodniki grzybów, które a też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas kiedy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich zastosowania przeznaczona jest wciąż na opakowaniu środka. Jeżeli nie – warto zapytać sprzedawcę. Wytwarza się je zanim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to dobre rozwiązanie?

Wiele osób posiada wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z pewnej strony gwarantują one przed chorobami – z drugiej jednak, ich elementy mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki używane do oprysków są tak samo niebezpieczne dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie znika z roślin teraz w bliskim czasie po dokonaniu oprysków. Na targu nowe są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki kooperacji z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments