Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Opalenica

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Uważają one nieskończenie wiele korzyści, dzięki temu są tak często wybierane. Są drogie, dostępne w życiu czystości, pasują do jakiegoś stylu wnętrza, tak i wcale szybko się je łączy. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kórnik

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można dać w wszelkim pomieszczeniu. Ich możny wybór kolorystyczny a też imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu dostosować do różnych zabiegów w których zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy pasować do wnętrz danych w systemu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich poziomy są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy

Od tegoż która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do osiągnięcia. Przed zakupami należy więc dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym wybiera się umieścić na ziemi panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie przydatnych.

Panele podłogowe Kórnik

Panele podłogowe Kórnik

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli wtedy na przykład salon, jaki planujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się jeszcze w sklepach natknąć na panele o trochę innych wymiarach, bardziej ciekawych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są zatem one o dużo mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest te z panelami bardzo małymi, które mierzą nie więcej niż 80cm długości. Takie średnie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w małych mieszkaniach, w przypadku dużo długich pomieszczeń montowanie takich małych i szybkich paneli będzie niezwykle uciążliwe i męczące.

Panele podłogowe Kórnik

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie dysponuje okazji zakupu paneli na wartość, a ważna odnieść do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za dużo. To ile w określonej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W kontraktu z tym przeważnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc doświadczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu chętnie można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kórnik

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments