Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Golina

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w składzie budowlanym – Panele podłogowe są samym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Mają one nieskończenie wiele korzyści, dzięki temu są tak często wybierane. Są udane, dostępne w utrzymaniu czystości, pasują do każdego rodzaju wnętrza, tak i dość łatwo się je daje. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Nekla

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można dać w jakimś miejscu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a ponadto imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu dopasować do drugich poziomów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc pasować do miejsc zaopatrzonych w formatu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo różnorodne, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Od tego jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do uzyskania. Przed zakupami należy to dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim zależy się umieścić na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie niezbędnych.

Panele podłogowe Nekla

Panele podłogowe Nekla

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w jakimkolwiek hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli to na dowód salon, jaki chcemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się jeszcze w magazynach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wpływowa na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są zatem one o dużo węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak toż jest jeszcze z panelami bardzo krótkimi, które mają nie więcej niż 80cm długości. Takie młode i małe panele podłogowe sprawdzą się w ścisłych pomieszczeniach, w wypadku bardzo intensywnych pomieszczeń montowanie takich małych i słabych paneli będzie niezwykle długie i trudne.

Panele podłogowe Nekla

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie nosi nadzieje zakupu paneli na produkcję, jednak można odnieść do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za dużo. To ile w określonej paczce wybiera się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W kontraktu z tymże najczęściej w paczce wybiera się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto zatem sprawdzić przy zakupie, bo dzięki temu łatwiej można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Nekla

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments