5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Polecne i promocje Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących swoje wyroby online wzrosła o 34% w czasie ostatnich 5 lat. Więcej na targu pojawiają się innowacyjne metody, które zapewniają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na dużym załatwieniu prostych przygód. Nie lubimy czekać w fazach. Zakupy poprzez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone pomieszczenie. Zamiast tego otwieramy stronę internetową oraz wszystko tworzymy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy poznać do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż koniecznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę minut, co w sklepach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w samym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w samym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na kartkę każdego sklepu i szukać asortyment w nieznanym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na innym miejscu otrzymują się leki i pielęgnacje. Potrafi obecne żyć zaskoczeniem, jednak początek jest prosty. Mowa tu o wartościach, które często dzielą się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Dużo kobiet ma również ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych i będzie toż dodatkowe, przecież w takiej sytuacji musimy udać się co nieco do kilku miejsc. Z kolei czerpiąc z internetu, wystarczy wpaść na poszczególną stronę, i wszystkie niezbędne reklamy będą na wyciągnięcie ręki. Jak więc dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na podobną platformę. Kolejnym krokiem będzie wybranie dobrego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w różnych sklepach wraz z ofertą cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofercie.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to dodatkowy powód, jaki w grupie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych klientów do stosowania z oferty internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i dużo nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można zajść w budowy niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które robią w samym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz więcej czasu a pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom skorzystanie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele osób kwalifikuje się na wzięcie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca posiadają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być że są one mniej znane wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają od drugich skutecznością i energią.

Na brzeg wspomnijmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które zapewniają zrobienie zakupów oraz opłacenie ich dopiero po takim etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na części. Możemy użyć także z sposobów świadczonych przez sklepy, jak również pracy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można i w współczesny forma pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki inny cel.

Artykuł został stworzony przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o